آمریکایی‌ها هنوز نگران تسخیر فرصت‌های شغلی توسط ربات‌ها نیستند

[ad_1]

13960328001304_PhotoAICTPRESS- در حالی که برخی پژوهشگران می‌گویند در آینده نزدیک بسیاری از مشاغل توسط ربات ها و ابزار هوش مصنوعی اشغال می‌شوند، مردم آمریکا هنوز در این زمینه چندان نگران نیستند.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، بیش از 75 درصد افراد شاغل در ایالات متحده می گویند نگران این نیستند که شغلشان توسط ربات ها یا هوش مصنوعی اشغال شود.

تحقیقاتی که توسط موسسه رنداستاد صورت گرفته حاکی است که تنها 14 درصد از افراد شاغل در آمریکا از وقوع چنین مشکلی بیم دارند. این بررسی حاکیست حدود 30 از شاغلان آمریکایی از همه گیر شدن هوش مصنوعی و ربات ها در این کشور استقبال می کنند و معتقدند این روند شرایط شغلی را ارتقا خواهد بخشید.

این یافته ها که با تصورات قبلی در تضاد است، همچنین نشان می دهد بیش از 51 درصد از شاغلان آمریکایی درصدد افزایش مهارت ها و اطلاعات خود به منظور سازگارشدن با فناوری های هوش مصنوعی و ربات ها هستند و قصد دارند با آنها همزیستی مسالمت آمیز داشته باشند.

84 درصد پاسخ دهندگان به سوالات این تحقیق هم گفته اند که هوش مصنوعی را عامل بهبود شرایط کاری می دانند و معتقدند استفاده از آنها ظرف 3 تا 5 سال آینده رخ خواهد داد. 48 درصد هم گفته اند اتوماسیون امور ظرف یک سال آینده تاثیر مثبتی بر مشاغل فعلی خواهد گذشت. در نهایت 74 درصد پیش بینی کرده اند که مشاغل آنها به نحوی روزافزون از فناوری های اتوماسیون و سیستم های رایانه ای دارای توان خودآموزی تاثیر خواهد پذیرفت.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *