احتمال اخراج هزاران کارمند مایکروسافت با تمرکز بر سرویس های ابری

[ad_1]

به گزارش WSJ هزاران کارمند در اثر به هم ریختگی فروش شرکت احتمالا اخراج می‌شوند. به نقل از وال استریت ژورنال، مایکروسافت به منظور افزایش تمرکز بر فروش سرویس های ابری خود به جای نرم افزار های مستقل، دست به سازماندهی مجدد نیرو های فروش خود می‌زند.

این سازماندهی مجدد، که تقریبا آخرین تغییرات ساختاری شرکت پس از برکناری استیو بالمر مدیر عامل سابق و روی کار آمدن ساتیا نادلا در سال ۲۰۱۴ است، فورا به اخراج کامندان ختم نمی شود.

به نظر نمی‌رسد که این تغییر باعث دگرگونی کسب و کار روزانه مایکروسافت شود. با آمدن ساتیا نادلا به عنوان مدیر عامل مایکروسافت این شرکت منابع بیشتری را در اختیار سرویس ابری اَژور گذاشت و دست به فروش حق اشتراک به کاربران تجاری زد. این نقطه عطفی در سیستم فروش شرکت و تغییر آن از فروش نرم افزار هایی نظیر ویندوز و آفیس به سرویس های ابری بود. مایکروسافت با موفقیت سرویس AWS خود به رقابت با آمازون می‌پردازد و هنوز سعی در جلو زدن از گوگل و سرویس ابری موفقش است.

مایکروسافت می‌گوید هم اکنون بر دو قسمت مختلف تمرکز می کند. یکی از آنها مشتریان بزرگ تجاری و دیگری مشتری های کوچک و متوسط تجاری است. هنوز مشخص نیست که تغییرات در حال انجام چیست اما در ایمیلی از Judson Althoff، سرپرست اجرایی تجارت جهانی مایکروسافت، هدف از سازماندهی مجدد فروش “هم تراز کردن منابع متناسب با مشتری و در زمان درست است.”

هنوز از میزان اخراجی ها اطلاعاتی در دست نیست اما به گفته WSJ این اخراجی ها در همه ی شعبه های مایکروسافت در دنیا اعمال می‌شود.


آرش ابراهیم زاده

🙂

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *