سامانه هوشمند تشخیص اسلحه در فیلم‌های ویدیویی

[ad_1]

57517891ICTPRESS – محققان دانشگاه گرانادای اسپانیا سامانه‌ هوشمندی طراحی کرده‌اند که به طور خودکار وجود اسلحه‌ را در فیلم‌های ضبط‌ شده تشخیص و درباره آن‌ هشدار می‌دهد.

 به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، سیستم‌های ویدیویی مداربسته شاید به پرسنل امنیتی در نظارت بر امکان وجود اسلحه‌ در اماکنی مانند فرودگاهها کمک کنند اما مسئولیت بررسی یک‌یک افراد بر روی صفحه نمایش‌های منفرد کار دشواری است.

گرچه فناوری تشخیص اشیا مدت‌هاست در بازار وجود داشته یکی از نکات جالب درباره سیستم جدید این است که از هوش مصنوعی بهره می‌برد. این فناوری به طور مداوم از موفقیت‌های خود درس می‌گیرد و روز به روز در تشخیص‌ دادن اسلحه‌ها بهتر عمل می‌کند.

سیستم ویدیوی فناورانه ابداعی، فیلم‌ها را در زمان واقعی تحلیل می‌کند و هر ثانیه، پنج فریم را نمونه‌گیری می‌کند. چنانچه سامانه اسلحه‌ای را مشاهده کند، زنگ هشدار را به صدا در آورده و اسلحه را در یک باکس قرمزرنگ بر روی صفحه نمایش برجسته می‌کند.

در آزمایش‌های انجام شده، این سامانه تصاویر بی‌کیفیت دو فیلم معروف را مشاهده کرد و باز هم توانست ظاهر اسلحه‌ها را با میزان دقت 96.5 درصد شکار کند.

گفته می‌شود علاوه بر کاربرد این فناوری در حوزه‌های امنیتی، می‌توان از آن برای بررسی ویدیوهای آپلود شده در رسانه‌های اجتماعی و شناسایی محتوای خشونت‌آمیز آن‌ها استفاده کرد.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *